[Blockierte Grafik: https://fbcdn-sphotos-b-a.akam…4892837691751851881_o.jpg]
Info
Name: Intents Festival - It's All In The Game
Organisation: Intents Festival & Kloontjes
Date: 03rd June, 04th June & 05th June 2016
Time: 03rd June: Open 13:00 / 04th June: 11:00 - 00:00 / 05th June: 13:00 – 23:00
Location: Sportpark d'n Donk, Oisterwijk [Blockierte Grafik: http://harderstate.com/images/flags/nl.png]
Anthem
Friday 03rd of June
Pre Mainstage
18:00 - 19:00 NSCLT
19:00 - 20:00 Da Tweekaz
20:00 - 21:00 Coone
21:00 - 22:30 D-Block & S-te-Fan
22:30 - 23:30 Ran-D
23:00 - 00:00 Live: Requiem
00:00 - 01:00 Warface
MC: Da Syndrome
Outrageous
20:00 - 21:00 Dr. Rude
21:00 - 22:00 Outsiders
22:00 - 23:00 Korsakoff
23:00 - 00:00 DaY-már
00:00 - 01:00 Destructive Tendencies
MC: Syco
Slam Dunk
20:00 - 21:00 Fresh-M
21:00 - 22:00 Nikki Nice
22:00 - 23:00 David Ghetto
23:00 - 00:30 Girls Love DJs
Saturday 04th of June
Mainstage - Arena of Champions
12:00 - 13:00 Mark with a K
13:00 - 14:00 Dr. Rude
14:00 - 15:00 Cyber
15:00 - 15:30 Josh & Wesz
15:30 - 16:30 NSCLT
16:30 - 17:30 Bass Modulators
17:30 - 18:30 D-Block & S-te-Fan
18:30 - 19:25 Coone België
19:30 - 20:15 Hard Driver
20:15 - 21:00 Ran-D
21:00 - 22:00 Brennan Heart
22:00 - 23:00 Frequencerz
23:00 - 23:40 Gunz for Hire
23:40 - 00:00 Eindshow
MC: DV8
MC: Villain
Indoor Mainstage - Ring of Glory
12:00 - 13:00 Conflate & Danny Scandal
13:00 - 14:30 Luna & Zany
14:30 - 15:30 Adaro & Crypsis
15:30 - 16:30 B-Front
16:30 - 17:30 Digital Punk & Jack of Sound
17:30 - 18:30 Chain Reaction & E-Force
17:30 - 19:45 Radical Redemption
18:30 - 19:45 Adaro
19:45 - 20:45 Crypsis & Regain
20:45 - 21:45 Act of Rage & Kronos
21:45 - 22:45 Adaro & Crypsis
MC: Da Syndrome
MC: Nolz
Dynamite - Body Check
12:00 - 13:00 Glacius
13:00 - 14:00 Xardio
14:00 - 15:00 Bodyshock
15:00 - 16:00 AniMe
16:00 - 17:00 Neophyte
17:00 - 18:00 Korsakoff
18:00 - 19:00 Aggressive
19:00 - 19:30 Partyraiser
19:30 - 20:30 Miss K8, Partyraiser & Live: N-Vitral
20:30 - 21:00 Partyraiser
21:00 - 22:00 Destructive Tendencies
22:00 - 23:00 Dr. Peacock & Partyraiser
23:00 - 00:00 Andy The Core, F. NøIzE & Partyraiser
MC: Syco
Outrageous! - Burning Rubber
12:00 - 13:00 Profreaks
13:00 - 14:00 Lowriderz
14:00 - 15:00 Orphan
15:00 - 16:00 LNY TNZ
16:00 - 17:00 FeestDJRuud
17:00 - 18:00 The Prophet
18:00 - 19:00 Mental Theo
19:00 - 20:00 Ruthless
20:00 - 21:00 Zany
21:00 - 22:15 Vince
MC: Rems
Fanaticz - Slam Dunk
12:00 - 13:00 The Shade
13:00 - 14:00 MANDY
14:00 - 15:00 Clockartz & Tartaros
16:00 - 17:00 Sub Sonik & Sub Zero Project
17:00 - 18:00 Artifact & D-Sturb
19:00 - 20:00 Unresolved
20:00 - 21:00 Requiem
21:00 - 22:30 Caine & Jason Payne
MC: Livid
Sports Beach - Nouveaubeats
12:00 - 13:00 Opening
13:00 - 14:00 Team Reinders
14:00 - 15:30 Nick Brady
15:30 - 16:30 Art Inc., DROPSHOT & MC: John Kho
16:30 - 18:15 Nouveaubeats
18:15 - 19:00 Jay Junior & MC: Dirtykid
19:00 - 20:00 Tommy Santo
20:00 - 20:45 Sebastian Bronk
20:45 - 21:30 Miss Bont Beats
21:30 - 22:30 FlowMC John Kho & We are Loud
Boombox - Sports Academy
12:00 - 13:00 We Are Next
13:00 - 14:00 Deenis
14:00 - 15:00 Soulrage
15:00 - 16:00 Crossfight
16:00 - 17:00 Profreaks
17:00 - 17:45 Stiek
17:45 - 18:45 Jay Reeve
18:45 - 19:45 Galactixx
19:45 - 20:45 NSCLT
20:45 - 21:45 Digital Destruction
21:45 - 22:30 Adventum & Electric Punk
22:30 - 23:15 Exhilarate
MC: RG
Sunday 05th of June
ainstage - Arena of Champions
13:00 - 14:00 Devin Wild Vs. Galactixx
14:00 - 15:00 Code Black Vs. Cyber
15:00 - 16:00 Frontliner Vs. Atmozfears
16:00 - 16:30 Mashup Jack LIVE
16:30 - 17:30 B-Front Vs. Hard Driver
17:30 - 18:30 Frequencerz Vs. Digital Punk
18:30 - 19:30 Adaro Vs. E-Force
19:30 - 20:30 Crypsis Vs. Requiem
20:30 - 21:00 Radical Redemption LIVE
21:00 - 22:00 Warface Vs. Delete Vs. Regain
22:00 - 23:00 Charly Lownoise & Mental Theo
MC Da Syndrome
MC Villain
Indoor Mainstage - Ring of Glory Housearts
13:00 - 14:00 Fresh-M
14:00 - 15:00 Holl & Rush
15:00 - 16:00 Cesqeaux
16:00 - 17:00 DYNA
17:00 - 18:00 La Fuente
18:00 - 19:00 Jay Hardway
19:00 - 20:00 Puinhoop Kollektiv
20:00 - 21:00 FeestDJRuud
21:00 - 22:00 LNY TNZ
MC Iceman
Dynamite - Body Check
13:00 - 14:00 Syco Illness
14:00 - 15:00 Furyan
15:00 - 16:00 Mad Dog
16:00 - 17:00 Nosferatu Vs. Tha Playah
17:00 - 18:30 Angerfist Vs. Miss K8
18:30 - 19:00 N-Vitral LIVE
19:00 - 20:30 The Sickest Squad
20:30 - 21:30 Partyraiser
21:30 - 22:30 Noisekick Vs. SRB Vs. The Vizitor
MC AXYS
Outrageous! - Burning Rubber
13:00 - 14:00 Vlaz & MC Mission
14:00 - 15:00 Francois
15:00 - 16:00 Genius
16:00 - 17:00 Mark with a K
17:00 - 18:00 Critical Mass
18:00 - 19:00 Korsakoff
19:00 - 20:00 Rob & MC Joe
20:00 - 21:00 Buzz Fuzz
21:00 - 22:00 Paul Elstak
MC Rems
Relive - Slam Dunk
13:00 - 14:00 PRDX
14:00 - 15:00 Dailucia
15:00 - 16:00 NSCLT
16:00 - 17:00 A-Lusion
17:00 - 18:00 Jones & The Z.
18:00 - 19:00 D-Block & S-te-Fan
19:00 - 20:00 Frontliner
20:00 - 21:30 Josh & Wesz
21:30 - 22:30 Deepack
MC DV8
Radler Sports Beach - Groovesum
13:00 - 15:00 Fijne Deuntjes
15:00 - 16:00 ACDA + Emma Heesters
16:00 - 17:30 Thom Bold
17:30 - 19:00 Gathier & Donald
19:00 - 20:30 Syben Ray
20:30 - 21:30 Emas
21:30 - 22:30 Nouveaubeats
MC Livid
Boombox - Sports Academy
13:00 - 14:00 Zerox
14:00 - 15:00 MickeyG
15:00 - 15:45 Raiden
15:45 - 16:30 Authentic
16:30 - 17:15 Aztech
17:15 - 18:00 The Shade
18:00 - 19:00 Orphan
19:00 - 20:00 PRDX
20:00 - 21:00 Falqon
21:00 - 22:00 Xardio
MC RG
Bavaria - Cafe De Kroeg (Sports Bar)
13:00 - 15:30 Louis Laporte
15:30 - 16:00 Ferry de Lits
16:00 - 18:00 DJ Daan Greeven
18:00 - 18:30 Arjon Oostrom
18:30 - 20:45 Tommy Santo
20:45 - 21:15 Snollebollekes
21:15 - 22:00 Tommy Santo